Stosujesz dietę, ale nadal nie możesz schudnąć?

Stosujesz dietę, ale nadal nie możesz schudnąć?

Stosowanie diety sprawia, że myślimy, iż w ciągu kilku dni uda nam się znacznie schudnąć. Niestety nie jest to prawda, gdyż na utratę wagi wpływa znacznie więcej różnych czynników. Poza tym czasem sami nie zauważamy co robimy nie tak. Dlatego czas to zmienić!
Jesz zbyt dużo lub zbyt mało
Dieta dietą, ale najważniejsze jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki kalorycznej i odżywczej. Jeśli zjemy za dużo, to oczywiście przytyjemy. Co ciekawe wiele osób nie zauważa, że przekracza zalecaną dawkę kaloryczne. Wszystko przez to, że zapominamy o doliczeniu kalorii związanych z masłem, śmietanką do kawy, cukrem w herbacie, słodzonym napojem, sosem, czy ilością oleju, którą dolaliśmy podczas smażenia mięsa. W perspektywie miesiąca może uzbierać się spora liczba nadprogramowych kalorii.
Z kolei, gdy jemy za mało, to zaczynam gromadzić się nam tkanka tłuszczowa, przez którą powstaje oponka, czy też znienawidzone przez nas boczki.
Zbyt często się poddajesz
Pozwalanie sobie na chwilowe odstępstwa od diety sprawia, że twoja waga może się wahać. Dlatego najlepiej unikać takich sytuacji. Drobny wyjątek raz na miesiąc nie jest niczym złym, ale już raz na tydzień, wiele zmienia.
Ćwiczysz za dużo
Dieta sama nie zdziała cudów. Zawsze powinna iść w parze z aktywnością fizyczną. Jednak musisz pamiętać, że nie uzyskasz pięknej sylwetki w 5 minut. Dlatego zrezygnuj z ćwiczeń codziennie. Optymalny będzie trening co drugi dzień po 30 minut.