Dlaczego należy unikać “diety cud”?

Dlaczego należy unikać “diety cud”?

Diety cud goszczą w naszym słowniku od dłuższego czasu. Każdego roku kolejne osoby decydują się na to, że zgubią za ich pomocą kilka zbędnych kilogramów. W praktyce jednak okazuje się, że zamiast zyskać dzięki nim, to tracimy na zdrowiu. Poznaj największe wady stosowania diety cud.
Najważniejsze wady stawiania na diety cud
Nie wyrabiają w nas pozytywnych nawyków.
Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że błyskawiczne diety sprawiają, że nasze zdrowie zostaje wystawione na wielką próbę. Dlatego kompletnie mija się to z potrzebą rozpoczęcia zdrowego trybu życia. Poza tym sprawiają, że przyzwyczajamy się do działań i nawyków, które przynoszą jedynie długoterminowe negatywne konsekwencje. Do tego całkowicie ignorujemy kwestię zdrowego odżywiania.
Diety cud są dla wszystkich.
Zasada jest jedna — jeśli coś jest dla wszystkich, to tak naprawdę nie jest dla nikogo. Stosowanie diety cud bez konsultacji z dietetykiem i uwzględnieniu naszych indywidualnych potrzeb, jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.
Sprawiają, że pogarsza się nasze samopoczucie.
Nagłe przystosowanie do niższej dawki kalorycznej sprawia, że organizm musi przyzwyczaić się do nowych standardów. Oznacza to, że spada nasza koncentracja, czujemy zmęczenie i podirytowanie. Przy dłuższym stosowaniu takiej diety możemy zachorować nawet na depresję. Tym bardziej, kiedy mimo wytrwania na diecie nie zobaczymy żadnych pożądanych efektów, o których była mowa.