Czy lody mogą odchudzać?

Czy lody mogą odchudzać?

Istnieje wiele mitów związanych z lodami. Jedni twierdzą, że od nich tyjemy, inni, że wręcz przeciwnie chudniemy. Jaka jest prawda? Odpowiedź poznasz czytając dalszą część tego artykułu.
Kalorie a lody
Istnieje wiele różnych rodzajów deserów lodowych. Dlatego też trzeba koniecznie przeanalizować poszczególne lody, aby zrozumieć, które są najbardziej kaloryczne, a które najmniej.
Najmniej kalorii zawartych jest w różnych sorbetach, czy też wodnych lodach. Mimo iż posiadają one bardzo dużą ilość cukru, to w końcu składają się przede wszystkim z soków. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o mleczne, czy też śmietankowe lody. Zawartość kalorii jest spora, a do tego składają się z dużej ilości cukru tłuszczu, mleka, jaj i innych substancji smakowych. Do tego, czym więcej dodatków one posiadają, tym ilość kalorii wzrasta. Duża różnica jest między lodami, które posiadają polewę, a tymi, które jej nie mają.
Odchudzają, czy nie?
Jeśli przyswaja się za dużo kalorii, to rozpoczyna się proces przybierania na wadze. W przypadku lodów organizm musi stracić kalorie jeszcze na przyswojenie ich i zmianę temperatury. Jednak i tak nie oznacza to, że istnieje możliwość odchudzenia poprzez jedzenie lodów. Zawsze będzie występować tzw. nadwyżka energetyczna, która doprowadzi do naszego tycia.
Jeśli zależy nam na jedzeniu zdrowych lodów, to powinniśmy koniecznie spróbować zrobić je samodzielnie. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie postawienie na kremowe lub wodne lody, które może przygotować każdy. Ilość ich kalorii też będzie najmniejsza.