Co jeść, aby mieć piękne włosy?

Co jeść, aby mieć piękne włosy?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną mieć zdrowe i zadbane włosy. Jednak stosowanie odżywek, czy też specjalistycznych szamponów nie jest najskuteczniejszym sposobem. W końcu wszystko zaczyna się od odpowiedniej diety. To, co jesz odzwierciedla się także w kondycji twoich włosów, dlatego koniecznie trzeba wiedzieć, co jeść, aby mieć zjawiskowe włosy.
Postaw na siarkę
Bardzo ważna dla twoich włosów jest cystyna, która składa się głównie z siarki. Dzięki niej włosy stają się silniejsze i dużo bardziej odporne na czynniki atmosferyczne. Jednym z popularniejszych sposobów na przyswojenie większej ilości cystyny jest wybieranie odpowiednich suplementów. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na zawartość w nich siarki. Nie można zapomnieć też o tym, aby dieta była wzbogacona w produkty zawierające witaminę B6, czy też B12.
Pamiętaj o witaminach, które pomagają twoim włosom
Jeśli chcesz zadbać o strukturę włosów i ich szybszy wzrost to koniecznie musisz postawić na witaminy z grupy B oraz E. Bardzo dobrą ochronę daje witamina A. Nie można też zapomnieć o witaminie C, która ochrania cebulki włosów.
Jakie produkty warto jeść, aby mieć zdrowe włosy?
Istnieje grupa produktów, którą powinna jeść każda osoba, dla której kondycja ich włosów jest ważna. Zalicza się do nich:
● wątróbkę,
● jajka,
● ryby,
● owoce morza,
● kaszankę,
● suche kiełbasy,
● podroby,
● mleko,
● tłuszcze zwierzęce,
● pasztet,
● nerki wieprzowe,
● parmezan,
● otręby,
● fasolę,
● pestki dyni,
● siemię lniane,
● nasiona słonecznika,
● kaszę jaglaną,
● kapustę,
● rzodkiewki,
● szpinak.